Menu
Sepetim 0

İade, İptal ve Değişim Koşulları

Sorunsuz İade

Satın aldığınız ürünlere ilişkin, teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 

1) İade ve değişim sürecinin başlayabilmesi için, Sipariş Numaranız ile birlikte bizimle iletişme geçmeniz ve müşteri hizmetleri tarafından talebinize cevap verilmesini beklemeniz gerekmektedir.

2) Bildirim yaptığınız iade ve değişim işlemleriniz için siparişinizi size bildirilen kargo firması ile Adresimize göndermeniz gerekecektir.

3) Faturanızın ASIL nüshasının ön yüzüne, "İADE NEDENİ:" yazarak iade etmek istediğiniz ürüne ait satırda iade adedi ve nedenini yazmanız gerekmektedir. Bunun altına, iade eden kişi olarak adınızı soyadınızı, irtibat  telefonunuzu, adresinizi yazıp imzalamanız gerekmektedir.

4) Kargo firması tarafından bize ulaştırılan ürünler, iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir ve bu işlemin sonucunda e-posta aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.

5) Tüzel kişiliğe sahip olan ve şirket adına  düzenlenmiş olan fatura işlemlerinden doğan iade ve/veya  farklı bir ürün ile değişim taleplerinde; ilgili firmanın iade ve/veya değişim yapılacak ürünler için Özçelikler Teknik Malz. Hırd. Mak. İnş. San. Tic. Ltd. Şti. adına iade faturası düzenlemesi ile işlem tamamlanabilmektedir. Tüzel kişilik e-vergi mükellefi ise düzenlenmiş olan e-iade faturasının numarasını ilgili iade dönemi içerisinde iletilmesi ile tamamlanabilmektedir. İade faturası düzenlenmesi kanuni bir yükümlülüktür.

İade - Değişim Bildirimi

İnternet mağazamızdan veya telefonla sipariş üzerinden satın aldığınız ürünlerle ilgili iade ve değişim bildiriminizi aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

  • Hesabım menüsüne ya da Siparişlerim menüsüne girin. 
  • İlgili sipariş numaranızın üzerine tıklayarak, siparişinizin detayını açın.
  • Siparişinizdeki ürünlerden iade etmek istediğiniz ürünün Sipariş Numarası ile birlikte kodunu bize yazarak iade talebinizde bulunun.

İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre, TamirSepetim.com cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı dışında meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.
  • Demonte olarak satılan ürünlerde, ürünün montajı, tariflenen kurulum kılavuzuna uygun olarak yapılmamış ya da eksik yapılmışsa mutat kullanım kapsamı dışında tutulur.
  • İade etmek istediğiniz ürünü orijinal kutusuna ve ambalajına koyarak, faturanın asıl nüshası ile birlikte gönderiniz.
  • Faturanızda yer alan ürüne ait renk, model değişikliği talebiniz için iade işlemleri başlatılacaktır.
  • İade etmek istediğiniz ürünü uygun kolilenmesine olanak sağlayacak şekile getirerek, faturasıyla birlikte orijinal kutusunu ve ambalajını da bir arada gönderiniz. Aksi taktirde iade talebiniz karşılanmayacaktır.